Логотип Рентехно
Рішення відновлювальної енергетики - Перевищуючи ваші очікування
enuaru

Промислові сонячні електростанції

Головна » Сонячні електростанції » Промислові сонячні електростанції

Сонячна енергія, яка потрапляє на поверхню нашої планети, має колосальну потужність - сонячне випромінювання протягом тижня за потужністю перевершує всі нині відомі світові запаси викопних нафти, урану і вугілля разом узяті. Крім того, сонячна енергетика - екологічно чиста, при її виробленні не утворюється вуглекислий газ (як теплові станції), вона повністю радіаційно безпечна (на відміну від атомних станцій) і не утворює відходів, що вимагають подальшої утилізації (шлак і радіоактивні відходи). Саме тому сонячна PV енергетика (фотоелектрика) останнім часом стала однією з тих, що найбільш активно розвиваються. Якщо в 2010 році сумарна потужність всіх сонячних станцій становила 40,3 ГВт, то вже в 2015 вона досягла 230 ГВт, а тільки за 2016 рік у експлуатацію було введено 76 ГВт. Удосконалення технології призвело до того, що в 2106 році в 30 країнах світу (Австралія, Чилі, Мексика та інших.) за собівартістю сонячна електрика стала дешевше отриманої з газу чи нафти. За прогнозами, всього через кілька років частка таких країн складе 86% у всьому світі. Крім того, в 2016 році сонячна енергетика стала найдешевшою серед інших альтернативних видів енергії.

Мережеві промислові сонячні фотоелектричні станції

Мережеві on-grid (тобто підключені до загальної мережі) сонячні фотоелектричні станції (найбільш часто зустрічаються і використовуються абревіатури - ФЕС, СЕС, в англомовних джерела - PV power plants або простіше PV plants, а також PV farms) - один з видів електростанцій, що найбільш активно розвиваються, з тих, що використовують для генерування електрики поновлювані (альтернативні) джерела енергії.

Основні переваги мережевих сонячних електростанцій:

 • Використання безкоштовної, відновлюваної енергії, доступною практично в необмежених обсягах - сонячного випромінювання. Яке, крім іншого, немає необхідності доставляти до місця генерації електрики.
 • Висока надійність - сучасні сонячні батареї можуть ефективно експлуатуватися протягом 25 років. Крім того, станція не має рухомих/обертових частин, які особливо швидко зношуються і вимагають заміни.
 • Низькі витрати на експлуатацію - сучасна сонячна електростанція відрізняється високим ступенем автоматизації всіх процесів, тому вимагає мінімальної кількості обслуговуючого персоналу.
 • Технічне обслуговування сонячних станцій для підтримки працездатності станції дуже маловитратне і не вимагає проведення трудомістких дорогих операцій.
 • Можливість задіяти під будівництво сонячної електростанції не тільки вільні площі, а й ті, які використовуються малоефективно або взагалі не використовуються, наприклад, фасади і дахи будинків - це не тільки дозволяє заощадити територію, але і значно знижує капіталовкладення в будівництво СЕС.
 • Обсяги генерації електроенергії в кілька разів перевершують ті, які були витрачені для її виробництва.
 • Висока швидкість повернення інвестицій - на сьогоднішній день, інвестиції в сонячну енергетику окупаються швидше, ніж в нафтогазову галузь.

 

Крім того, слід зупинитися і на інших достоїнствах мережевих сонячних електростанцій:

 • Можливість інсталяції обладнання в місцях, де централізоване енергозабезпечення відсутня.
 • Варіативність по потужності сонячних електростанцій - це дає можливість виробляти необхідну кількість електроенергії і використовувати її максимально ефективно.
 • Можливість створення повністю автономних систем енергозабезпечення при використанні систем накопичення енергії (акумуляторних батарей великої ємності).
 • Висока автоматизація всіх процесів, що дозволяє легко контролювати всі процеси, що відбуваються на станції, і оптимізувати режими генераціїю.

 

Мережева сонячна електростанція: типова структура

Структурна схема мережевий сонячної електростанції

Типова мережева фотоелектрична система складається з наступних елементів:

 • Сонячні батареї - служать для перетворення сонячного випромінювання, що надходить на їх поверхню, в постійний струм.
 • Мережеві інвертори, їх функціональне призначення - перетворення постійного струму (DC), що надходить від сонячних батарей, в змінний струм з промислової частотою.
 • Система моніторингу та управління СЕС - призначена для контролю параметрів роботи, а також справності всіх компонентів ФЕС.
 • Лічильники - забезпечують моніторинг продуктивності СЕС, а також обліку кількості електроенергії, яка реалізується в зовнішню загальну мережу за зеленим тарифом.
 • Несучі ферми (металеві опорні конструкції) - служать для монтажу сонячних панелей (батарей) на земній поверхні, фасадах будинків, дахах і т.д. Крім статичних конструкцій, можуть використовуватися рухомі поворотні сонячні трекери для встановлення сонячних батарей
 • Провідні лінії електропередач (ЛЕП) - забезпечує з'єднання СЕС із загальною (централізованої) мережею.
 • Власні одержувачі електроенергії - використовують вироблену СЕС електроенергію прилади побутового або промислового призначення.

 

Мережева сонячна електростанція Рентехно серії RT-SPP може додатково комплектуватися:

 • Акумуляторні батареї - вони можуть забезпечити живлення резервованого навантаження споживача, якщо зовнішня електромережа відключиться. Крім того, використання накопичувальних систем електроенергії допоможе створити повністю автономну систему енергозабезпечення об'єкта - такий варіант особливо важливий в місцях, де відсутня промислова енергомережа.
 • Система контролю перетікання електроенергії - вона попередить витік електроенергії, виробленої ФЕС, в загальну електросистему.
 • Трекерна система стеження за Сонцем - електромеханічна система, що дозволяє за рахунок постійної підтримки оптимального стану сонячних батарей відносно Сонця максимально ефективно використовувати всі сонячне випромінювання, що надходить.
 • Системи управління - дозволяють дистанційно здійснювати безперервний моніторинг за всіма параметрами станції, проводити діагностику обладнання, відображати в режимі реального часу всю необхідну інформацію, зберігати всю інформацію про стан і роботу як самої сонячної станції, так і окремих елементів.

Будівництво сонячних електростанцій

На сьогоднішній день розроблені і активно використовуються кілька технологій, що дозволяють генерувати сонячну енергію в промислових масштабах. У проектуванні і будівництві сонячних електростанцій, що використовують фотоелектричний ефект, компанія Рентехно використовує кремнієві фотоелектричні модулі наземного застосування, які відрізняються оптимальним співвідношенням ціна / продуктивність. В даний час саме ця технологія перетворення сонячної енергії в електричну є домінуючою і, на думку фахівців, залишиться такою протягом, як мінімум, наступних 15-20 років. Конструкція сонячних панелей зазначеного типу дозволяє забезпечити високий ККД в поєднанні з великою надійністю і захищеністю сонячних станцій. Перевагою фотоелектричних модулів даного типу є їх дуже великий термін експлуатації - не менше 25 - 30 років. При цьому скорочення потужності, яке викликано природним старінням компонентів, які включає в себе фотоелектричний модуль, становить не більше 20% після 25 років роботи СЕС.

Рентехно надає послуги з реалізації проектів будівництва сонячних батарей у всіх областях України. Ми готові запропонувати до установки як типовий проект сонячної електростанції, так і розробити індивідуальний варіант, в якому будуть враховані всі побажання замовника і особливості місця (об'єкта), де буде здійснюватися монтаж.

 

Робота сонячних електростанцій зеленим тарифом

Чинне законодавство, що регулює застосування зеленого тарифу в Україні, дуже сприятливо для інвестування в сонячну енергетику. Перш за все, державою встановлено один з найвищих зелених тарифів в Європі. Крім того, держпідприємство «Енергоринок» в обов'язковому порядку викуповує у виробника всю вироблену енергію. При цьому, не дивлячись на деякі відмінності в зеленому тарифі для приватних осіб і ставками зеленого тарифу для комерційних об'єктів, робота сонячних електростанцій забезпечує повернення інвестицій протягом 5-6 років, що робить будівництво сонячних електростанцій економічно виправданим і привабливим проектом. Інвестування в сонячну енергетику за своєю прибутковості перевершує банківські депозити або вкладення в нерухомість.

Сприятливий клімат, чинне законодавство, реально стимулює інвестування в проекти сонячної енергетики в поєднання з досвідом і потенціалом компанії Рентехно - все це забезпечить успіх вашим починанням.

Робота мережевих сонячних електростанцій для власного споживання

Сонячні електростанції серії RT-SPP, розроблені і вироблені компанією Рентехно, призначені для генерування електроенергії для подальшого її використання у внутрішній електромережі об'єктів будь-якого призначення: житлових будинків, промислових або офісних приміщень, складів і сховищ, торгово-розважальних комплексів, автозаправних станцій і т. д. Системи електроживлення серії RT-SPP не потребує використання додаткових джерел енергії або палива, що дає можливість відчутно заощадити, відмовившись від зовнішнього енергопостачання - собівартість генерується СЕС серії RT-SPP електроенергії нижче, ніж денні тарифи енергопостачання:

Собівартість сонячної електроенергії в різних регіонах України

Ознайомитися з проектами, виконаними компанією Рентехно, можна в розділі «Реалізовані проекти». Тут представлені фотографії СЕС з докладними технічними характеристиками.

Компанія Рентехно - реальний багаторічний досвід роботи на українському ринку сонячної енергетики! У вас є ідеї та бажання побудувати сонячну електростанцію в Україні - ми готові втілити їх в реальність!

Будівництво промислових сонячних електростанцій
Устаткування для сонячних електростанцій
Інвестиції в сфері поновлюваних джерел енергії

Залишилися питання по призначенню наших послуг?
Залиште нам заявку. Наші фахівці проконсультують Вас

Тема вашого запиту
Замовити дзвінок

^