Логотип Рентехно
Рішення відновлювальної енергетики - Перевищуючи ваші очікування
enuaru

Сонячні електростанції

Головна » Сонячні електростанції

Сонячна енергетика - одна з галузей альтернативної (відновлюваної) енергії, що розвиваються найбільш динамічно. Вона заснована на перетворенні енергії, випромінюваної Сонцем, в інші види енергії, наприклад, в електрику або тепло. Сонячна енергетика - виключно екологічна, вона не робить ніякого впливу на навколишнє середовище. Її розвиток стимулюється як чисто економічними факторами (до таких можна віднести постійно зростаючі ціни на традиційні (вугілля, нафта, торф, газ) джерела енергії, зниження вартості обладнання для станцій, що працюють на поновлюваних (альтернативних) джерел енергетики при збільшенні їх продуктивності, що в цілому призводить до зниження собівартості виробленої електроенергії. У 2016 році «сонячна» електрика стала найдешевшою в порівнянні з іншими альтернативними способами електрогенерації, наприклад, хвильовими або вітровими станціями), і державною підтримкою (спеціальні програми, що заохочують будівництво сонячних станцій за рахунок застосування економічно привабливого зеленого тарифу для викупу виробленої електроенергії)

Сонячні електростанції

Сонячна енергетика - одна з найперспективніших і динамічно розвиваються галузей відновлюваної (нетрадиційної) енергії. Щорічний приріст потужностей, що вводяться в експлуатацію, протягом 2000-2016 років становить близько 50%. Всього за півтора десятка років частка сонячної електрики в світовій енергетиці перевищила позначку в 5%. Удосконалення технології виготовлення фотоелектричних модулів призвело до істотного зниження собівартості сонячної електрики - в більш ніж в 30 країнах (Німеччина, Чилі, Австралія, Мексика) вона стала дешевше, ніж одержуване з традиційних (нафта, газ, вугілля) джерел. За останні 10 років інвестиції в сонячну енергетику склали близько 300 мільярдів доларів. Найбільш показовий приклад успішності застосування сонячних технологій - острів Тау (Американське Самоа), який раніше повністю залежав від поставок дизельного палива, після установки сучасної СЕС став повністю незалежним.

Клімат і географічне положення України сприятливе для розвитку сонячної енергетики і будівництва сонячних електростанцій. В якості порівняння можна навести Німеччину, яка географічно розташована набагато північніше України, але при цьому є одним зі світових лідерів в генерації сонячної електрики. В Україні популярні наступні типи сонячних електростанцій: 

 

 

Чому перпективне будівництво сонячних електростанцій?

 • Чому варто будувати сонячні електростанції?Сонячна енергетика та енергозбереження - загальносвітовий тренд. Якщо кілька років тому лідерами за обсягами генерації були Німеччина, США і Великобританія, то вже в 2015 році їх перевершила Японія і Китай, в перспективі - Індія, яка за прогнозами у 2017 році стане другою в світі. Активно розвивається сонячна енергетика в Мексиці, Чилі, Австралії, Бразилії, Пакистані.
 • Дуже показовий приклад розвитку сонячних технологій - Китай, який всього за одну п'ятирічку з аутсайдерів став світовим лідером за потужністю сонячних електростанцій. Протягом 2016-2020 років Китай інвестує в будівництво сонячних електростанцій близько 145 млрд доларів - це дасть можливість ввести в експлуатацію близько 1000 потужних СЕС.
 • Щорічний приріст потужностей СЕС становить близько 40-50% на рік - якщо в 2010 році сумарна потужність всіх сонячних станцій становила 40,3 ГВт, то вже в 2015 вона досягла 230 ГВт, а тільки за 2016 рік в експлуатацію було введено 76 ГВт.
 • За прогнозами фахівців, вже до 2070 року енергія Сонця стане основним джерелом електрики на землі, а до початку наступного століття за своїми обсягами сонячна енергетика в 3,5 рази перевищуватиме нафтову галузь, і в 6 разів - атомну.
 • Енергія сонячного випромінювання - фактично невичерпна, до того ж - це цілком безкоштовний ресурс.
 • Сучасні технології дозволяють отримувати сонячні панелі, які при мінімальних експлуатаційних витратах і обслуговуванні забезпечать генерацію електрики як мінімум 30 років.

 

Чому зростає популярність сонячних електростанцій в Україні?

Сонячні електростанції в Україні

 • Сприятливий клімат - рівень інсоляції (тобто кількість сонячного випромінювання на квадратний метр поверхні Землі) в більшості областей України перевершує аналогічні показники Німеччини, яка є одним зі світових лідерів в області сонячної енергетики.
 • Сприятливе правове поле, яке реально стимулює інвестування в альтернативну енергетику, зелений тариф, за яким держава викуповує всю електрику, вироблену СЕС - один з найвищих в Європі.
 • Постійне зростання вартості електроенергії робить виправданим інвестиції в генерацію власної електрики. Говорячи про собівартість, вже зараз можна говорити про паритет цін між альтернативною і традиційною електроенергетикою.

Мапа сонячного потенциалу в Україні

 

 

Наша компанія надає своїм клієнтам весь комплекс послуг з проектування, будівництва і подальшої експлуатації сонячних електростанцій. Компанія пропонує своїм клієнтам як типові стандартні проекти різної потужності і застосування, так і розробку індивідуальних систем, які будуть оптимально відповідати вашим запитам і потребам.

 

Переваги співпраці з компанією Рентехно:

 • Проектування, монтаж і обслуговування будь-яких видів фотоелектричних об'єктів: мережеві сонячні електростанції (наземні сонячні електростанції та дахові сонячні електростанції), автономні і резервні домашні (приватні) сонячні електростанції, а так само мобільні системи електрозабезпечення на основі сонячних батарей.
 • Проведення розрахунків окупності і техніко-економічних обґрунтувань (ТЕО) будь-яких типів сонячних електростанцій, включаючи підбір рекомендованого обладнання.
 • Проведення пошуку і аналізу земельних ділянок, будинків, споруд різного призначення, де планується установка сонячної електростанції.
 • Проведення всього комплексу будівельно-монтажних робіт, а також забезпечення проведення пуско-налагоджувальних робіт, навчання персоналу і налаштування станції на експлуатаційний режим.
 • Кваліфікована професійна підтримка на всіх етапах проекту і з усіх питань, пов'язаних із сонячною енергетикою.

 

Самостійно провести попередній розрахунок електроенергії, що виробляється від встановленої сонячної електростанції можна, скориставшись нашим on-line калькулятором. Калькулятор сонячних електростанцій від Рентехно підходить для виконання пробних розрахунків як для промислових ФЕС (наземної установки), так і для домашніх (приватних) сонячних електростанцій (з монтажем на даху).

 

Калькулятор сонячної електростанції

 

Будівництво промислових сонячних електростанцій
Устаткування для сонячних електростанцій
Інвестиції в сфері поновлюваних джерел енергії

Залишилися питання по призначенню наших послуг?
Залиште нам заявку. Наші фахівці проконсультують Вас

Тема вашого запиту
Замовити дзвінок

^