Логотип Рентехно
Рішення відновлювальної енергетики - Перевищуючи ваші очікування
enuaru

"Зелений" тариф для бізнесу

Головна » Послуги » Оформлення зеленого тарифу » "Зелений" тариф для бізнесу

Зелений тариф для комерційних сонячних електростанцій 

Привабливість інвестицій в сонячну енергетику в Україні багато в чому пов'язана зі сприятливим правовим полем, яке склалося на теперішній час. Перш за все, створено дієвий механізм, що реально стимулює інвестування в технології на основі відновлюваних джерел енергії:

 • Держава на законодавчому рівні продемонструвала незмінність прихильності вектору розвитку альтернативної (невуглеводневої) енергетики, гарантувавши дію зеленого тарифу до 1 січня 2030 року.
 • Держава взяла на себе обов'язок викуповувати у виробника всю електроенергію, що біла вироблена з поновлюваних природних джерел, згідно встановленого зеленого тарифу. Покупцем електроенергії виступає державне підприємство «Енергоринок» через Оптовий ринок електроенергії
 • Пріоритет в розрахунках за електроенергію будуть мати ті виробники, що для генерації використовують відновлювану енергію.
 • В порівнянні з минулими варіантами закону, значно спрощений процес підбору використовуваного обладнання - скасована так звана «місцева» складова, тобто встановлений законом відсоток вартості матеріалів (або послуг), що має українське походження.
 • Закон передбачає можливість встановлення роботи по зеленому тарифу для окремих черг (пускових комплексів) сонячних електростанцій, не чекаючи повного закінчення будівництва всього об'єкта.
 • Держава захищає інтереси інвестора, гарантуючи, що стимулюючі заходи, що діяли на момент початку промислової експлуатації наземної сонячної електростанції (або будь-якого іншого об'єкта відновлюваної енергетики), залишаться незмінними.

Компанія Рентехно має великий практичний досвід проектування і будівництва комерційних сонячних електростанцій як наземного, так і дахового розміщення. Крім того, компанія Рентехно забезпечує супровід і підтримку в здійсненні проекту на всіх етапах, починаючи від вироблення технічного завдання до початку реалізації електрики за зеленим тарифом. Детально весь механізм отримання дозволу для роботи по зеленому тарифу представлений на схемі: 

Порядок отримання зеленого тарифу

 

Зелений тариф: очевидні переваги

Чинні на сьогодні в Україні ставки по зеленому тарифу - одні з найвищих в Європі:

 • Для промислових сонячних електростанцій, які в 2016 році були здані в експлуатацію, вартість однієї кіловат-години встановлена на рівні 0,16 євро, а для тих, які будуть побудовані протягом 2017-2019 років, вона буде становити 15 євроцентів.
 • Для сонячних електростанцій дахового типу, зданих в 2016 році в експлуатацію, вартість однієї кіловат-години складе 0,172 євро, а для тих, які будуть побудовані в період з 2017 по 2019 рік - ставка складе 0,163 євро за кіловат-годину.

 

Відзначаємо і інші переваги:

 • Досить швидка окупність - діючий зелений тариф дозволяє повернути вкладені кошти протягом вже 5-6 років.
 • Зелений тариф жорстко коригуються у відповідності до курсу євро, відповідно, розмір прибутку, що буде отримуватись, не залежить від інфляції та коливань курсу національної валюти.
 • Скасувавши дію обов'язкової «місцевої складової», держава не відмовиліся від підтримки місцевих виробників обладнання. Можна отримати коефіцієнт, що збільшує розмір ставки зеленого тарифу від 5% до 10%, якщо при будівництві станції буде задіяно 30% (або 50% відповідно) комплектуючих виробництва України. Для підтвердження українського походження комплектуючих (матеріалів, устаткування) необхідно отримати сертифікат походження, який видає Торгово-промислова палата. Українське походження послуг (в даному випадку – виконання будівельних робіт) підтверджує виписка з Єдиного держреєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які виконували роботи або виступили в якості генерального підрядника.
 • Інвестування в будівництво сонячних електростанцій для генерації електроенергії з подальшою її продажем за чинним законодавством по економічно привабливому зеленому тарифу за розміром отримуваного прибутку значно вигідніше, ніж банківський депозит або вкладення в нерухомість.
 • Як комерційне підприємство сонячна електростанція повністю позбавлена від ризиків, пов'язаних з конкуренцією, адже держава викуповує всі вироблену (або залишилися надлишки) електроенергію.

 

Більш детально з нашим досвідом щодо промислових сонячних електростанція ви можете ознайомитися за цим посиланням.

Будівництво промислових сонячних електростанцій
Устаткування для сонячних електростанцій
Інвестиції в сфері поновлюваних джерел енергії

Залишилися питання по призначенню наших послуг?
Залиште нам заявку. Наші фахівці проконсультують Вас

Тема вашого запиту
Замовити дзвінок

^