Логотип Рентехно
Рішення відновлювальної енергетики - Перевищуючи ваші очікування
enuaru

Оформлення зеленого тарифу

Головна » Послуги » Оформлення зеленого тарифу

Законодавча база, що склалася не сьогоднішній день та яка регулює ринок генерації «сонячної» електрики - це реально діючий механізм, який стимулює інвестування в галузь альтернативної енергетики. Високий тариф, гарантії держави, дія до 2030 року, ціна в євро - ось основні переваги, які роблять виробництво і продаж електрики, виробленої сонячними електростанціями, економічно вигідними проектами.

Зелений тариф

Зелений тариф (англомовний варіант - green tariff або feed-in tariff) - це спеціальний законодавчо встановлений тариф на електроенергію, яка виробляється за рахунок використання альтернативних (неуглеродних поновлюваних) джерел енергії, до яких відноситься і енергія сонячного випромінювання. Зелений тариф вводиться для стимулювання активного впровадження сучасних технологій, заснованих на використанні поновлюваних альтернативних джерел енергії, в тому числі - і сонячних електростанцій різної потужності. Свою дієвість, як стимулюючий фактор, зелений тариф продемонстрував у багатьох країнах світу, останнім часом він показує свою ефективність і в Україні.

 

Зелений тариф в Україні

Дія зеленого тарифу законодавчо в Україні була введена в 2009 році. Основною умовою стало зобов'язання держави викуповувати весь обсяг електроенергії, який буде отримано з використанням альтернативних джерел, а також установка для такої електроенергії відносно високої ціни. Зелений тариф - це один з варіантів забезпечення енергонезалежності України. Однією з цілей його прийняття було бажання направити розвиток енергетики не тільки в традиційному секторі з використанням дорогих і часто придбаних за кордоном викопних джерел (вуглеводнів), але і стимулювати активне зростання сегмента альтернативної енергетики, що використовує відновлювальні, практично невичерпні джерела енергії. Перехід на технології ВДЕ - це суттєвий крок до підвищення енергетичної незалежності країни.

Переваги зеленого тарифу базується на трьох основних факторах:

  • Виробнику «сонячної» електрики гарантоване обов'язкове підключення до загальної електромережі.
  • З виробником вкладається довгостроковий контракт, який передбачає придбання всієї електроенергії, яка буде отримана за рахунок використання відновлюваних джерел.
  • В розрахунку вартості електрики, що викуповується державою, використовується особливий підвищувальний коефіцієнт.

 

Закон про зелений тариф

Внесення в червні 2015 року поправок до Закону України «Про електроенергетику» істотно покращило інвестиційний клімат в сфері альтернативної енергетики. Ринок альтернативної енергетики отримав дієвий інструмент, який істотно спростив роботу за зеленим тарифом, при цьому значно підвищивши його привабливість:

  • Тривалість дії зеленого тарифу визначена до 1 січня 2030 року. При середній окупності капіталовкладень протягом 5-8 років (залежить від типу СЕС, її потужності, місця установки і т.д.), сонячна енергетика стає привабливою для інвестування.
  • Ставка зеленого тарифу зафіксована в EURO, при цьому вона коригується щоквартально.
  • Значно спрощений процес підключення до загальної енергомережі.
  • Скасовано дію положення про «місцеву складову», що спростило процес підбору ефективного обладнання. Але при цьому використання обладнання, виробленого в Україні, дозволяє збільшити (до 10%) ставку зеленого тарифу.

 

Зелений тариф для сонячних електростанцій

Сьогоднішній рівень ставок за зеленим тарифом, що застосовуються для сонячних електростанцій - один з найвищих в Європі, що дозволяє прогнозувати стабільний розвиток і подальше впровадження проектів будівництва сонячних електростанцій в нашій країні. Кращою констатацією цього факту можна вважати те, що все більше іноземних інвесторів починають вкладатися в українську сонячну енергетику.

Варто відзначити, що в країні паралельно розвиваються два різних напрямки - промислові сонячні електростанції та домашні сонячні електростанції. Зелений тариф для промислових СЕС (підприємств) встановлено на дещо нижчому рівні і має трохи складнішу процедуру оформлення, ніж для фізичних осіб. Це пов'язано, з одного боку, з тим, що держава, спростивши оформлення зеленого тарифу для населення, хоче додатково простимулювати розвиток невеликих приватних сонячних електростанцій. З іншого боку, обладнання великої потужності для сонячних електростанцій потужністю в 1 МВт за вартістю набагато дешевше, ніж аналогічний, але менш потужний, набір апаратури для 10-30 кВт приватних проектів. А це дозволяє отримати дуже привабливі показники по поверненню інвестицій навіть при більш низьких ставках зеленого тарифу і дещо складнішою процедурою його оформлення.

Зелений тариф для особистих (приватних) домоволодінь - це привабливий і ефективний механізм, що дозволяє створювати розподілену енергогенерацію. Її використання мінімізує втрати, що виникають при транспортуванні електроенергії на значні відстані. При цьому, для приватної малопотужної сонячної мережевої електростанції, мережі рівня району або області виступають в якості акумулятору нескінченної потужності.

 

Оформлення зеленого тарифу

Рентехно має значний досвід у впровадженні проектів, спрямованих на отримання прибутку від продажу електричної енергії за зеленим тарифом. Звертаючись в Рентехно, ви можете бути впевнені, що ваш проект пройде всі етапи максимально швидко і з найменшими витратами, а оформлення зеленого тарифу не займе багато часу. 

***

Зелений тариф - це спеціальний встановлений державою тариф на електричну енергію від відновлюваних джерел енергії, в тому числі - згенерованих за допомогою утилізації енергії сонячного випромінювання. Зелений тариф для сонячних PV електростанцій в Україні діє з 1 квітня 2009 року по 31 грудня 2029 року. В даний час рівень зеленого тарифу встановлюється на оптимальному рівні, що дає підстави прогнозувати подальший розвиток проектів будівництва сонячних фотоелектростанцій в нашій країні.

 
Будівництво промислових сонячних електростанцій
Устаткування для сонячних електростанцій
Інвестиції в сфері поновлюваних джерел енергії

Залишилися питання по призначенню наших послуг?
Залиште нам заявку. Наші фахівці проконсультують Вас

Тема вашого запиту
Замовити дзвінок

^