Логотип Рентехно
Рішення відновлювальної енергетики - Перевищуючи ваші очікування
enuaru

10 МВт в скарбничку альтернативної енергетики України

Головна » Новини від Рентехно » 10 МВт в скарбничку альтернативної енергетики України

Рентехно допомогла додати ще 10 МВт в скарбничку ВДЕ України

28 квітня в Яворівському районі Львівської області розпочалася промислова експлуатація наземної сонячної електростанції «Озерна». Основне призначення цієї сонячної електростанції - вироблення повністю екологічно безпечної «сонячної» електроенергії з метою подальшої її реалізації в загальнодержавну енергосистему за зеленим тарифом. Проектна продуктивність станції - близько 11 000 000 кВт-г щороку.

 

Сонячна електростанція "Озерна"

 

Приклад будівництво «Озерної» досить показовий. В цілому, в ньому можна виявити основні тренди українського ринку сонячної енергетики:

  • Інвестори готові вкладати значні суми в українську сонячну енергетику - обсяг інвестицій в сонячну електростанцію «Озерна» становить близько 10 млн доларів.
  • Вся територія України приваблива для будівництва сонячних електростанцій, незалежно від географічного розташування.
  • Будівництво сонячної електростанції - відмінна можливість задіяти земельні ділянки, які непридатні для сільськогосподарських потреб або іншого економічно виправданого використання.
  • Компанія готова розвивати сонячну енергетику далі - планується будівництво ще двох черг сонячної електростанції.

Але головне - в Україні є компанії, які готові реалізувати найскладніші і амбітні проекти в українській сонячній енергетиці. І одна з таких компаній - Рентехно, що брала безпосередню участь в проектуванні та будівництві сонячної електростанції «Озерній» на кілька етапах.

 

Проектування наземної сонячної електростанції

Однією з особливостей будівництва цієї електростанції стало її розміщення на ділянці площею близько 20 га з дуже складною топологією - нерівномірний ухил будівельного майданчика в південному напрямку, а також змінний рельєф зі сходу на захід, перепад висот становить понад 40 м. У проекті необхідно було врахувати, що несучі металоконструкції для монтажу сонячних панелей будуть встановлюватися на ділянках, що мають різні величини кута нахилу. Тому необхідно було підібрати такий кут нахилу сонячних батарей, який, з одного боку, забезпечував би оптимальні умови для прийому сонячних променів, а з іншого боку, разом з підбором відповідної відстані між рядами, не допускав взаємного затінення окремими масивами сонячних батарей.

 

Поділ ФЕС "Озерна" на ділянки

 

Фахівці Рентехно виконали необхідні розрахунки, включаючи 3D-моделювання, і успішно спроектували сонячну електростанцію "Озерна". З урахуванням того, що вся ділянка електростанціі була розбита на окремі ділянки меншої площі, то фактично нами були спроектовано 10 різних сонячних електростанцій з різними генпланами, схемами комутації інверторів, унікальними кабельними мережами, тощо. Завдання ускладнювалось тим, що інженерно-геодезичні та інженерно-геологічні дослідження показали неоднорідність ґрунтів. Саме тому для установки опорних металоконструкцій були використані чотири типи пальових фундаментів. 

 

Проект сонячної електростанції "Озерна"

 

Закупівля і поставка імпортного обладнання та комплектуючих

Робочим проектом, що розробили в компанії Рентехно, було передбачено встановлення полікристалічних кремнієвих сонячних модулів (загальна кількість модулів - 37,5 тисячі) та високотехнологічних стрінгових інверторів від компанії SMA потужністю 60 кВт, одних з найсучасніших і ефективних в своєму класі. Рентехно виконала поставку на будівельний майданчик повного комплекту инверторного обладнання, а також комутаційних електричних щитів постійного струму виробництва Німеччини.

Будучи партнером компанії SMA в Україні, а також займаючись дистрибуцією товарів від інших постачальників, Рентехно забезпечить проекти будь-якої потужності найбільш високоякісним обладнанням для сонячних електростанцій з найпривабливішими умовами поставки. Ми забезпечимо вас сонячними батареями, інверторами, кабельної продукцією і опорними металоконструкціями, тобто всім необхідним для побудови сонячної електростанції будь-якого типу.

 

Виконання пусконалагоджувальних робіт, налагодження і запуск інверторів 

Незважаючи на складні погодні умови - через наставання сезону дощів монтажникам довелося зіткнутися з багатьма труднощами (доступ спеціалізованої будівельної техніки на складні ділянки будівництва був можливий тільки за допомогою важкої гусеничної техніки), будівельно-монтажні і пусконалагоджувальні роботи були проведені в рекордні, як для такого масштабу будівництва, терміни - за 5 місяців. Група інженерів Рентехно виконала комплекс робіт, пов'язаних з підготовкою до промислової експлуатації сонячної електростанції та проведенням робіт з тестування та налаштування інверторного обладнання, в тому числі - провели навчання персоналу, який буде в подальшому обслуговувати сонячну електростанцію.


Друкувать
Будівництво промислових сонячних електростанцій
Устаткування для сонячних електростанцій
Інвестиції в сфері поновлюваних джерел енергії

Залишилися питання по призначенню наших послуг?
Залиште нам заявку. Наші фахівці проконсультують Вас

Тема вашого запиту
Замовити дзвінок

^