Логотип Рентехно
(044) 332-81-90
Рішення відновлювальної енергетики - Перевищуючи ваші очікування
enuaru

Нова редакція Класифікації енергетичних об'єктів

Головна » Новини від Рентехно » Нова редакція Класифікації енергетичних об'єктів

Нова редакція Класифікації енергетичних об'єктів набере чинності 10 червня 2017

Будь ласка, зверніть увагу, що 8 лютого 2017 року був підписаний Президентом України і 10 лютого опублікований Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення містобудівної діяльності» №1817-VIII No. 4733-1 від 17 січня 2017 року (далі "Закон). Текст закону доступний українською мовою за адресою: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1817-viii. Закон вступить в силу через 4 місяці -10 червня 2017 року.

Закон передбачає новий підхід до міського планування, оскільки усуває термін "категорія складності". Система категорій складності буде замінена системою класів наслідків. Тепер буде 3 класа наслідків:

  • СС1 - незначні наслідки;
  • СС2 - середні наслідки;
  • СС3 - значні наслідки.

Ці зміни були запропоновані авторами закону, в першу чергу, з метою приведення українського законодавства у відповідність до встановленої європейської практики, а саме, щоб система ліцензування грунтувалася на принципах управління ризиками.

Закон не містить вичерпний перелік характеристик для цих категорій. При цьому проектні організації повинні будуть визначати клас наслідків на підставі критеріїв, зазначених у будівельних нормах, і положень самого закону. Наприклад, якщо рівень матеріального збитку або соціальних втрат, пов'язаних зі зняттям з експлуатації або втрати цілісності будівельних об'єктів перевищує 2500 мінімальних зарплат (мінімальна зарплата складає 3200 гривень, або трохи більше 100 євро на сьогоднішній день), то об'єкт не може кваліфікувати як CC1.

В результаті, велика частина енергетичних об'єктів, в тому числі відновлюваних енергетичних установок або пов'язаної з ними інфраструктури, швидше за все, будуть класифікуватися як об'єкти класів СС2 і CC3. Будівництво таких об'єктів вимагатиме дозволів на будівництво та введення в експлуатацію, а також після відповідних перевірок буде необхідно отримувати сертифікати від архітектурно-будівельних органів. Зверніть увагу, що на сьогоднішній день більшість з сонячних електростанцій мають 3-ю категорію складності. Будівництво об'єктів класів СС2 і СС3 тепер зажадає наявності будівельної ліцензії у проектанта.


Друкувать

Залишилися питання по призначенню наших послуг?
Залиште нам заявку. Наші фахівці проконсультують Вас

Тема вашого запиту
Замовити дзвінок

^