Логотип Рентехно
(044) 332-81-90
Рішення відновлювальної енергетики - Перевищуючи ваші очікування
enuaru

В Рентехно готові інвестувати в перспективні стартапи

Головна » Блог про ВДЕ » В Рентехно готові інвестувати в перспективні стартапи

Запрошення до співпраці: в Рентехно готові інвестувати в перспективні стартапи

Основний бізнес компанії Рентехно - це девелопмент, будівництво і сервісне обслуговування промислових сонячних електростанцій. Ми починаємо проект з «чистого аркуша» і ведемо його до початку промислової експлуатації і отримання зеленого тарифу. Рентехно - генеральний підрядник, який готовий вирішити всі питання, які мають відношення до реалізації проектів в сонячній енергетиці будь-якої складності.

Компанія Рентехно - не просто один з визнаних лідерів ринку української альтернативної енергетики. За 8 років ми самі виросли з маленького стартапу в галузі сонячної енергетики до інжинірингової групи компаній, якій є чим гордитися і яка має можливість і готова інвестувати в цікаві і перспективні проекти. За ці роки нами були спроектовані і побудовані десятки промислових сонячних електростанцій, реалізовано кілька унікальних сонячних електростанцій, на яких вперше були використані нові для українського ринку технології. Також в Рентехно вже запущено кілька нових проектів, не пов'язаних із сонячною електроенергетикою.

У зв'язку з цим, в межах ініціативи Rentechno Labs, ми готові запропонувати свою всебічну підтримку (інтелектуальну, наукову, технологічну і технічну, фінансову, маркетингову) стартапам в сфері відновлюваних джерел енергетики (ВДЕ) і в суміжних галузях, в тому числі в сфері інформаційних технологій (ІТ), особливо якщо такі проекти також пов'язані з енергетикою майбутнього. Наші пріоритетні напрямки - це проекти в сфері фотовольтаїки (сонячна енергетика, сонячні електростанції), а також рішення і технологія BIPV (сонячні електростанції, інтегровані в будівлі або споруди), але ми готові і можемо практично підтримати перспективні і цікаві стартапи в інших областях ВДЕ, енергозбереження, накопичення і зберігання електроенергії, розумних мереж (Smart Grid) та мікросетей (Microgrid). Нижче описані деякі напрямки, які ми вважаємо цікавими в розрізі можливостей для інноваційного розвитку та інвестицій.

 

Надіслати заявку

 

Біомаса

Один із прикладів інвестиційної діяльності групи компаній Рентехно - інноваційна діяльність з розробки та впровадження технологій, заснованих на використанні енергії біомаси, якою компанія активно займається з 2013 року. Важливу роль у напрямку впровадження технологій біоенергетики в групі "Рентехно" займає ТОВ "Біосінергія" - експерт в галузі відновлювальних джерел енергії з використанням біомаси. Якщо Ви бажаєте отримати якісне рішення, ми будемо ради Вам допомогти реалізовувати такі проекти. Співпрацюючи з декількома провідними науково-дослідними інститутами і установами як в Україні, так і за кордоном, ми займаємося вивченням енергетичних характеристик різних видів біомаси:

 • Відходів вирощування і переробки різних агрокультур (пожнивні залишки, солома, лузга соняшника, лушпиння тощо).
 • енергетичних культур (енергетична верба, світчграс, міскантус).

Отримані дані стають основою для розробки ефективних інноваційних методів і технологій збору і попередньої підготовки біомаси, її зберігання та конверсії (перетворення) в електричну або теплову енергію.

 

BIPV

BIPV (від  Building-integrated photovoltaics) - це фотоелектричні модулі, які не тільки служать для генерації електрики, але і є повноцінною частиною будинку. За прогнозами фахівців, саме сегмент BIPV-технологій стане таким, що буде найбільш інтенсивно розвиватися серед інших сонячних технологій в середньостроковій перспективі. Активне впровадження BIPV-систем пов'язане з прагненням користувачів впровадити і використовувати сонячні технології в електрогенерації в великих містах, де є стійкий великий попит на електроенергію, але при цьому висока вартість земельних ділянок не дозволяє встановлювати економічно виправдані сонячні установки.

Крім того, в установці BIPV-систем зацікавлені власники приватних будинків, яких не задовольняє естетична складова традиційних сонячних панелей, але які хотіли б використовувати сучасні сонячні технології. Детальніше про можливості використання BIPV-систем, їх мультифункціональность і особливості проектування можна прочитати у нас на сайті (частина 1 і частина 2).

 

Energy Storage

Energy storage (акумулювання енергії) - це сучасні системи зберігання енергії, які звичайно складаються з трьох основних модулів:

 • Батареї (акумулятори) постійного струму, в яких відбувається накопичення електроенергії.
 • Перетворювачі (інвертори), які перетворять постійний струм в змінний з необхідною для користувача частотою.
 • Системи управління, контролюючи всі процеси в системі, оптимізуючи накопичення енергії і її перерозподіл між користувачами з метою найбільш ефективного використання.

Установка систем зберігання дозволяє вирішити кілька проблем:

 • Забезпечення енергонезалежності об'єкта, коли в періоди слабкої (нульової) генерації об'єкт живиться за рахунок накопиченої енергії, тим самим знижуючи витрати на оплату електрики з зовнішньої централізованої мережі.
 • Управління потужністю і її перерозподіл, щоб забезпечити потреби споживача в періоди пікового навантаження.
 • Забезпечення плавності подачі електроенергії від поновлюваних джерел енергії, коли відсутня потужність компенсується з збереженої енергії, тим самим підвищивши надійність і стабільність системи передачі і розподілу електроенергії.

Сьогоднішня ситуація на ринку акумуляторів, зокрема - літій-іонних батарей, нагадує ринок сонячних батарей кілька років тому, коли стався якісний стрибок в технології їх виробництва. Так і виробники літій-іонних накопичувачів зараз пропонують все більш і більш ємкі рішення, при цьому співвідношення ціна/ємність постійно знижується.

Докладніше про перспективи розвитку зберігання енергії можна прочитати в нашому блозі (частина 1 і частина 2).

 

Smart Grid

Smart Grid - це інтелектуальні енергосистеми, в яких, завдяки використанню сучасних комунікаційниз і інформаційних технологій, все мережеве обладнання взаємодіє між собою. Зібрана в єдиній енергосистемі інформація аналізується, а отримані в результаті дані дозволяють оптимізувати використання циркулюючої в системі електроенергії, тим самим знизивши витрати і втрати, підвищивши ефективність і надійність енергосистеми.

Smart Grid - це повністю автоматизована система, вона може самостійно відстежувати і перерозподіляти потоки електрики, щоб домогтися його максимально ефективного використання. Технологія Smart Grid - це можливість динамічного управління електричними мережами та регулювання попиту, що дозволить заощадити витрати і істотно підвищити безпеку. Вона дозволить віжмовитись від існуючої зараз схеми «централізованого енергопостачання», яка заснована на створенні великомасштабних енергомереж з використанням високої напруги. При такій організації енергопостачання навіть локальний збій може викликати масштабні відключення споживачів.

Необхідно відзначити кілька атрибутів, які характерні для інтелектуальних систем Smart Grid:

 • Синхронізація роботи джерел генерації електроенергії, вузлів її зберігання і споживання.
 • Підтримка заданого стандарту якості транспортується електроенергії.
 • Надання можливості споживачам брати активну участь в роботі мережі, зокрема, вибирати постачальників електроенергії.
 • Висока стійкість мережі до кібернетичного втручанню (вірусні атаки, зломи, блокування і т.д.) і фізичний вплив зловмисників.
 • Самовідновлення системи енергозабезпечення після збоїв подачі електроенергії.

 

Microgrid

Microgrid (мініенергетична система, мікромережа) - автономні невеликі «розумні» електричні мережі, які можуть об'єднувати кілька локальних виробників (джерел) енергії і їх споживачів. Завдяки тому, що вони інтегрують в собі різні місцеві енергогенеруючі потужності на основі відновлюваних джерел енергії (вітряна турбіна, сонячні батареї, теплові насоси і т.д.), вони можуть функціонувати повністю автономно, в режимі «енергетичний острів». Прийнято вважати, що Microgrid - це мікромережі, ємність яких менше 10 МВт, але цієї потужності достатньо, щоб забезпечити електроенергією житловий квартал, офісний центр, кілька промислових підприємств, школи, лікарні та інші соціально значущі об'єкти.

В якості експерименту, Міністерство енергетики США запланувало інвестувати 55 мільйонів доларів для підтримки восьми пілотних проектів Microgrid. Аналогічні дослідження проводяться в Китаї, Японії та країнах Європи. Фахівці прогнозують, що ефект від впровадження мікромережевих технологій вже в найближчі три роки дозволить заощадити близько 3 мільярдів доларів щорічно.

Основна перевага мікромережевих технологій - можливість істотно скоротити втрати енергії. Згідно досліджень, протяжні лінії електропередач є основною причиною енерговитрат. Використання мікромережевих технологій, які дозволяють скоротити відстань між виробником і споживачем електроенергії, тим самим виключаючи необхідність транспортувати електроенергію на великі відстані, дозволить уникнути і значно скоротити втрати. Крім того, мікромережі дозволяє значно збільшити надійність енергозабезпечення.

Мікромережі - основа розвитку кооперації серед власників як приватна сонячні електростанції, так і інші власники обладнання, що працює на ВДЕ. Детальніше про «сонячні кооперативи» можна прочитати в нашому блозі.

 

Fuel cells

Паливні елементи (Fuel cells) працюють за рахунок використання хімічної енергії водню, дозволяючи отримувати екологічно чисту електричну енергію, без шкідливих відходів - після розкладання водню, крім електроенергії, утворюється вода і деяка кількість тепла. Крім того, паливні елементи мають дуже високим ККД - від 60 до 80%.

Паливний елемент - це унікальний за своїми функціями і можливостями застосування продукт, його можна використовувати як для енергозабезпечення великого підприємства, так і підключення ноутбука. Робота паливних елементів в чомусь нагадує роботу батареї, з тією лише різницею, що паливні елементи не вимагають підзарядки - вони працюють до тих пір, поки в наявності є паливо - водень.

Саме водень, точніше кажучи, його отримання і зберігання - найбільша проблема, що стоїть на шляху масового впровадження паливних елементів. На сьогоднішній день переважна частина водню виходить з природного газу, але його не можна вважати абсолютно «чистим» - в ньому присутній сірководень і СО. Саме тому найбільш перспективною виглядає технологія отримання водню за рахунок використання сонячних панелей - для цього вона повинна бути оптимізована так, щоб вартість отриманого водню була рентабельною і прийнятною для споживача.

 

Співпраця в сфері інновацій

Група компаній Рентехно відкрита для будь-яких можливостей по перерахованих вище напрямкам. Ми зацікавлені в підтримці нових технологій і проектів. Співпраця з Рентехно - це можливість значно знизити капіталовкладення, необхідні для реалізації стартапу в практичній площині і прискорення процесу виведення нових технологій або продуктів на рівень ринкової готовності.


Друкувать
Будівництво промислових сонячних електростанцій
Устаткування для сонячних електростанцій
Інвестиції в сфері поновлюваних джерел енергії

Залишилися питання по призначенню наших послуг?
Залиште нам заявку. Наші фахівці проконсультують Вас

Тема вашого запиту
Замовити дзвінок

^