Логотип Рентехно
Рішення відновлювальної енергетики - Перевищуючи ваші очікування
enuaru

Сонячні заправки і «зелений» бізнес. Частина 1

Головна » Блог про ВДЕ » Сонячні заправки і «зелений» бізнес. Частина 1

Сонячні заправки і «зелений» бізнес.

Україна зараз на 5-му місці в світі за темпами зростання кількості електромобілів (electrical vehicle, EV). Але це не повинно нас обманювати - в Україні зараз все близько 3000 електрокарів. Однак у світі починається справжній бум продажів EV, і, отже, споруди зарядних станцій для них. Норвегія і Голландія планують повністю заборонити авто з ДВС 2025 року Німеччина - до 2030 р Франція і Великобританія - до 2040 р.

«До 2040 року дизельного і бензинового транспорту не залишиться. Це абсолютно вірогідний сценарій », - про це заявив глава Renault-Nissan Карлос гонах на презентації плану розвитку електричного та автономного транспорту до 2022 р Число EV в Китаї 2025 р виросте в 10 разів і досягне 7 млн. Шт. До 2030 р до 44% авто в Індії будуть електричними (До 2020 р індійський авторинок перевершить німецьку і японську і стане 3-м в світі після КНР і США).

У щорічнику «Electric Vehicle Outlook 2017» Bloomberg New Energy Finance (BNEF) наполягає, що темпи світової електромобілізаціі можуть стати приблизно в 1,5 рази вище раніше очікуваних. За фактом, продажу EV в світі за останні 5 років зросли в 3-5 разів, див. Рис. 1. Всі аналітичні «сигнали» показують бурхливе зростання. Причому, зазначають в BNEF, аналітика інших компаній теж була переглянута вгору (див. Рис. 2): BP і Exxon Mobil освіжили свої прогнози на користь збільшення числа EV в 1,4-1,5 рази, а ОПЕК - вшестеро (!) .

 

Рис. 1. Зростання числа електромобілів і гібридних авто в світі 2008-2017. Джерело: BNEF Electric Vehicle Outlook 2017.

 

Згідно з останніми прогнозами фахівців з МВФ і університету Джорджтауна (США), є і додаткові фактори, які збільшать цю швидкість. У разі «швидкого» сценарію в ЄС, США, Канаді та в інших розвинених країнах частка EV до 2020 р складе 30%, а в 2040-м повністю електричними будуть вже 93% всіх авто.

 

Рис. 2. Прогнози числа електромобілів, частки в нових продажах і частки на ринку авто в світі. Джерело: BNEF Electric Vehicle Outlook 2017.

 

 

Зменшення вартості EV-батарей і всіх видів ESS призведе до зниження ціни електрокарів і вони вже в 2025-2029 р в більшості країн стануть дешевше, ніж авто з ДВС. Велику частку нових продажів займуть саме EV, витіснивши навіть гібридні авто (PHEV), див. рис 2. BNEF збільшив свої прогнози частки EV в продажах нових авто до 2040 року з 35% до 54%.

Рис 3. Изменение стоимости и плотности энергии в Li-ion аккумуляторах общего назначения, для гибридов (PHEV) и для EV. Источник: IEA Global EV outlook 2017.


Подібні висновки зробили і в Міжнародному енергетичному агентстві (IEA) в своєму звіті «IEA Global EV outlook 2017» (див. рис. 3). Повністю зміниться світова інфраструктура техобслуговування і забезпечення енергією цього парку EV - світ напередодні буму переробки існуючих АЗС і будівництва постів і станцій для зарядки EV.

 

Добре забуте нове

За кожним проданим EV варто зміна інфраструктури, логістики і тих. сервісу. Перш за все, зростаючий парк електромобілів потрібно заряджати. Зростання числа EV означає неминучий вибухове зростання числа станцій для їх зарядки. (Тільки в цьому році в Китаї передбачається побудувати приблизно 800 тис. EV-станцій). Зарядні станції повинні стати «буфером» для енергосистеми. Наявність досить потужною ESS (скажімо, на 0,5 МВт·год) поряд з зарядної станцією має не просто згладжувати сплески енергоспоживання, але буде поглинати і сплески генерації від ВДЕ. Маск відзначав, що оснащення EV-чарджеров PV-модулями і «розумними» ESS, включеними в єдину систему диспетчеризації енергомереж, дозволить не просто згладити нерівномірність від ВДЕ-генерації і піки споживання, але і дозволить здійснювати додаткові сервіси для загальної енергосистеми, такі як стабілізація частоти.

(Читати далі) 


Друкувать
Будівництво промислових сонячних електростанцій
Устаткування для сонячних електростанцій
Інвестиції в сфері поновлюваних джерел енергії

Залишилися питання по призначенню наших послуг?
Залиште нам заявку. Наші фахівці проконсультують Вас

Тема вашого запиту
Замовити дзвінок

^