Логотип Рентехно
Рішення відновлювальної енергетики - Перевищуючи ваші очікування
enuaru

Монокристал або полікристал? Що краще?

Головна » Блог про ВДЕ » Монокристал або полікристал? Що краще?

Обираємо сонячну панель: монокристал або полікристал? Що краще? 

При виборі сонячних панелей багато хто вважає, що монокристалічні модулі значно краще полікристалічних. Чи так це? Давайте розглянемо основні особливості, які приписують таким модулям (mono-Si):

1. Монокристалічні панелі працюють з більшою ефективністю, ніж полікристалічні (poly-Si);

2. Монокристалічні модулі краще встановлювати при обмеженій площі розміщення;

3. Ціна монокристалічних модулів вище poly-Si.

Те, що вартість mono-Si модулів вища знають усі. Але чи справді ефективність панелей відповідає ціні? Який обсяг площі можна заощадити, використовуючи mono-Si? Інженери компанії Рентехно провели своє дослідження ефективності панелей і отримали достовірні результати. Експеримент був виконаний для полікристалічних і монокристалічних панелей класу Tier 1 однієї серії і потужності.

Дослідження проводилося на прикладі фотоелектричної станції 10 МВт, розташованої в Кіровоградській області. Умови аналізу ідентичні для всіх модулів (кут нахилу панелей 33°С, використовувані інвертори Sinvert PVS 2520 Siemens-2,5 МВт). Для порівняльного аналізу обрані сонячні панелі ТОП-20 світових виробників. Результати підтверджені спеціальним програмним забезпеченням. Отримано наступні дані:

Пояснення до таблиці: Performance ratio PR (%) - ефективність роботи сонячної електростанції (СЕС). У даному випадку ефективність панелей можна співвіднести з ефективністю СЕС (однакові інвертори). Останній стовпець "Різниця" (%) показує різницю між монокристалічною і полікристалічної панеллю. Якщо цей показник має від'ємне значення, ефективність полікристалічної панелі вище.

 

Як видно з таблиці не можна однозначно стверджувати, що монокристалічні панелі ефективніше полікристалічних. У деяких виробників вони дійсно мають кращі показники, наприклад у JA Solar (2%). При цьому в одного з лідерів ринку - компанії Trina Solar mono-Si модулі показують ефективність нижче полікристалічних на 2,6%. У середньому різниця між полікристалічними і монокристалічними сонячними панелями коливається в межах 0,1-0,2%. Даний експеримент наочно показує, що "значна" ефективність монокристалічних модулів сильно переоцінена. Володіючи цими даними можна зробити висновки і згідно економії площі розміщення.

Переходимо до головного питання: відповідність ціни та якості. Різниця вартості моно- і полікристалічних панелей може досягати 15%. При покупці сонячних батарей зіставте ефективність обраних типів та їх відповідність ціні. Якщо різниця в ціні не вище 2% - тоді є сенс у придбанні монокристалу, в іншому випадку краще купити poly-Si, щоб не переплачувати. Порівняйте дані річної генерації монокристалічних модулів і полікристалічних згідно даного графіка.

Ефективність сонячних панелей однієї лінійки, але різних типів (моно та полі) представлена на графіку Performance Ratio PR.

 

Всі розрахунки виконані на ліцензійному ПЗ. Для отримання звітів звертайтесь до  компанії Рентехно, також можна отримати розрахунок для свого типу сонячних панелей.

Читайте також ТОП-5 виробників інверторів 


Друкувать
Будівництво промислових сонячних електростанцій
Устаткування для сонячних електростанцій
Інвестиції в сфері поновлюваних джерел енергії

Залишилися питання по призначенню наших послуг?
Залиште нам заявку. Наші фахівці проконсультують Вас

Тема вашого запиту
Замовити дзвінок

^