Логотип Рентехно
Рішення відновлювальної енергетики - Перевищуючи ваші очікування
enuaru

Інвестиції в проекти відновлюваної енергетики в Україні

Головна » Блог про ВДЕ » Інвестиції в проекти відновлюваної енергетики в Україні

Інвестиції в проекти відновлюваної енергетики в Україні

У минулому році встановлена вітрова потужність перевищила 430 ГВт, прагнучи до значення 2110 ГВт в 2030 році, що може привести до стійких щорічних інвестицій в розмірі близько 220 мільярдів доларів США. Сонячна енергетика зросла ще 50 ГВт, досягнувши сумарної потужності близько 230 ГВт.

Історично склалося, що 2016 рік завершив революційне десятиріччя розвитку поновлюваних джерел енергії, протягом якого ці дві провідні нові енергетичні галузі промисловості (вітер і сонце) розширювалися із середньорічними темпами зростання відповідно 23 і 50 відсотків, чому значною мірою сприяли безпрецедентні скорочення витрат: з 2010 року ціни на вітрогенератори впали 45 відсотків, а сонячні модулі тепер на 80 відсотків дешевше.

Згідно Національну програму з поновлюваних джерел енергії до 2014 року частка відновлюваних джерел енергії в валовому кінцевому споживанні енергії в Україні повинна була досягти 5,9 відсотка в 2014 році і має зрости до 11 відсотків до 2020 року відповідно до зобов'язань, зробленими Україною в рамках Європейського енергетичного співтовариства.

В результаті Україна вживає всіх можливих заходів для стимулювання розвитку ВДЕ. Зміни в секторі електроенергетики, прийняті в середині 2015 року, відкрили ринок для нових електростанцій з ВДЕ. У 2015 році після дворічного періоду стагнації були введені в експлуатацію 30 МВт нових потужностей, а в 2016 році додалося ще 100 МВт. Продовження зростання нових потужностей ВДЕ очікується в 2017 році і далі до 2020 року, особливо в плані великомасштабних вітрових і сонячних проектів.

Приваблива надбавка до тарифу за використання місцевого українського обладнання - це заохочення виробників обладнання до виробництва гондол, сонячних панелей, турбін та іншого обладнання в Україні. Перші проекти ВДЕ (вітряки і малі гідроелектростанції) вже отримали 10-відсоткову премію за використання місцевої обладнання.

Новий стимулюючий тариф на тепло з відновлювальних джерел енергії знаходиться в обговоренні, і остаточне прийняття відповідних змін законодавства намічено на початок 2017 року. Ці зміни будуть в основному відкривати можливості для виробників тепла з біомаси: до 2020 року очікується, що біомаса буде щорічно замінювати до 7 млрд. Куб. м природного газу. Як наступний крок України планує створити конкурентний ринок тепла, що усуне газову монополію в її секторі теплопостачання.

 

Ключові драйвери ринку відновлювальної енергетики України:

  • Зелені тарифи на електроенергію, вироблену сонячними і вітровими станціями, шляхом використання біомаси та біогазу, а також малими гідроелектростанціями та геотермальними електростанціями (від 6 до 19 євроцентів за кВт · год), в середньому на 15% вище, ніж в ЄС.
  • Зелені тарифи фіксовані (і прив'язані до євро), а також існує державна гарантія на покупку виробленої електроенергії з дня введення в експлуатацію до кінця 2029 року.
  • В цілому позитивна історія платежів по проектам ВДЕ.
  • Очікується стимулюючий тариф на тепло з поновлюваних джерел.
  • Зростання тарифів на електроенергію з традиційних джерел енергії і тарифів для споживачів.
  • Наявність відповідних майданчиків для подібних проектів.

 

Обмеження і фактори ризику:

  • Зелений тариф надається і гарантується тільки після введення в експлуатацію електростанцій, а не раніше. Однак очікується, що з 2017 року можна буде підписати попередню угоду про покупку потужності до завершення стадії будівництва.
  • Поступове введення відповідальності за дисбаланси для сонячних і вітряних електростанцій почнеться в 2021 році.
  • Очікується реформа ринку електроенергії з переходом від моделі єдиного покупця до двосторонніх контрактів і балансують ринків.

 

На основі матеріалів аналізу компанії Дентонс «Інвестиції в проекти відновлюваної енергетики в Європі», що вийшов друком у січні 2017 року.


Друкувать
Будівництво промислових сонячних електростанцій
Устаткування для сонячних електростанцій
Інвестиції в сфері поновлюваних джерел енергії

Залишилися питання по призначенню наших послуг?
Залиште нам заявку. Наші фахівці проконсультують Вас

Тема вашого запиту
Замовити дзвінок

^