Логотип Рентехно
(044) 332-81-90
Рішення відновлювальної енергетики - Перевищуючи ваші очікування
enuaru

Інвестуйте і торгуйте в Україні

Головна » Блог про ВДЕ » Інвестуйте і торгуйте в Україні

Інвестуйте і торгуйте в Україні

Рентехно - це інжинірингова група компаній, інтереси якої зосереджені на впровадженні відновлюваних джерел енергії, особливо на сонячних фотоелектричних технологіях. Наш досвід включає в себе розробку, проектування, закупівлю, будівництво, введення в експлуатацію та технічне обслуговування сонячних електростанцій. Як EPC-підрядник Рентехно проектує і будує сонячні електростанції різного призначення. У нас є багаторічний практичний досвід роботи з різними типами фотоелектростанцій, починаючи з невеликих систем резервного живлення, встановлених на дахах, і закінчуючи великими наземними сонячними електростанціями, підключеними до мережі. Як правило, ми використовуємо монтажні металоконструкції з фіксованим кутом нахилу, але також ми побудували деякі проекти, де сонячні панелі встановлюються за допомогою двокоординатних трекерів. Також протягом останніх кількох років ми беремо участь в девелопменті сонячних проектів і знайшли перших інвесторів два роки тому - вже побудована і введена в експлуатацію сонячна установка потужністю 10 МВт. З 2017 роки ми готуємо портфель нових проектів. Ми плануємо розробляти проекти до стадії «shovel ready», і, звичайно, ми можемо добудувати їх після отримання всіх дозволів в якості генерального підрядника.

 

Відновлювальна енергетика України

Не секрет, що зараз Україна переживає непрості часи, але наша країна і її економіка мають великі можливості для місцевих і іноземних інвесторів. Особливо в таких областях, як виробництво енергії. Ми вважаємо, що поновлювані джерела енергії і фотоелектричний сектор є дуже перспективними галуззями, куди багато компаній можуть розширити власний бізнес, будучи постачальниками обладнання або технологій чи навіть інвесторами в проекти сонячних електростанцій.

До кінця 2016 року сумарна встановлена потужність відновлюваних джерел енергії в Україні становила приблизно 1,1 ГВт, і ще близько 500 МВт залишилося в Криму. На материковій частині України потужності всіх відновлюваних джерел енергії, що вже введені в експлуатацію, розподіляються за типами приблизно наступним чином:

 • Сонячна енергія - близько 530 МВт;
 • Вітер - близько 440 МВт;
 • Малі гідроелектростанції - близько 90 МВт;
 • Біогаз з біомасою - близько 60 МВт.

У 2016 році найбільша кількість нових об'єктів була побудована серед сонячних електростанцій - це було майже 100 МВт. Є кілька основних причин, чому українська фотоелектрична промисловість дуже приваблива з точки зору інвестицій:

 1. Спеціальна урядова програма, метою якої є збільшення частки поновлюваних джерел енергії в загальному енергетичному балансі України. Ця частка має досягти не менше 11% до 2020 року і 21% до 2035 року. Однак на початку 2017 року нинішні потужності відновлюваної енергетики все ще критично низькі - всього 1,26% від загального споживання електроенергії.
 2. Уряд України гарантує, що весь обсяг електроенергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії, буде оплачуватися за зеленим тарифом. Електроенергія купується на оптовому ринку електроенергії Державним підприємством «Енергоринок».
 3. Зелені тарифи дійсні до 1 січня 2030 року і встановлюються в євро для зниження ризиків інвесторів: для наземних сонячних електростанцій тариф становить 15 євроцентів за кВт-годину, а для сонячних батарей, встановлених на даху, - 16 євроцентів.
 4. Кліматичні умови та рівень інсоляції в Україні сприятливі для реалізації сонячних енергетичних проектів. При нинішньому рівні ефективності технологій і обладнання середньорічний коефіцієнт генерації становить близько 1300 кВт-год на 1 кВт сонячних панелей для південних регіонів України.

В результаті, сонячний ринок в нашій країні зростає і є одним з найбільш привабливих PV ринків у Східній Європі. Наш поточний прогноз для галузі сонячної енергетики наступний:

 • У 2017 році ми побачимо швидке зростання кількості і потужності нових установок.
 • У 2018 і 2019 роках триватиме стабільне зростання.
 • Повільне зниження нових потужностей можливо в період після 2020 року.

 

Про Рентехно

Рентехно є приватною групою компаній і одним з провідних гравців на ринку сонячної енергії в Україні. У нас є великий досвід в розробці та реалізації проектів в галузі поновлюваних джерел енергії. Ми почали нашу історію у якості EPC-підрядника. До початку 2017 року компанія розробила проектну документацію для десятків комерційних фотоелектричних станцій загальною потужністю понад 100 МВт. Проекти із загальною потужністю близько 50 МВт повністю завершені і працюють, і щонайменше 35-40 МВт будуть побудовані і введені в експлуатацію в 2017 році. Як генеральний підрядник, ми зацікавлені в пошуку нових надійних постачальників обладнання для сонячних електростанцій, а також партнерів для впровадження нових технологій, таких як BIPV, системи для акумулювання електроенергії, тощо.

Наступним видом діяльності Рентехно є девелопмент фотоелектричних станцій до стадії «shovel ready» - моменту, коли всі необхідні питання по земельній ділянці вирішені і потрібні дозволи на підключення до мережі отримані, також як і інші документи або ліцензії, необхідні для початку будівництва. Компанія Рентехно наразі завершила девелопмент проектів сумарною потужністю 30 МВт. Перші 10 МВт були побудовані в 2016 році, а потім компанія знайшла партнерів для наступних 20 МВт. У 2017 році Рентехно збирається розширити власний девелоперський портфель до потужності 80-100 МВт. У якості девелопера ми зацікавлені в пошуку інвесторів або співінвесторів, які готові почати співпрацю з реалізації цих проектів. Беручи до уваги, фактичні погодні умови і вартість будівництва в Україні, сонячна електростанція потужністю 20 МВт, що розташована в центральних або південних регіонах України, матиме IRR близько 23%.

 

Виклики, що притаманні ринку сонячної енергтики

В якості девелопера проектів та EPC-підрядника, Рентехно активно працює з багатьма іноземними компаніями, які бачать, що українська сонячна промисловість не тільки приваблива, але і має деякі проблеми. Не приймаючи до уваги добре відомі ризики, ми можемо виділити наступні фактори, які необхідно знати про український ринок сонячної енергії:

 1. Перш за все, є деякі труднощі з правильним прогнозуванням термінів і вартості одержання дозволів на землю. Це була головна причина, по якій Рентехно почала власну розробку сонячних проектів. Набагато простіше залучити інвесторів до проекту, коли вже підписаний договір про оренду землі, і всі земельні питання є прозорими.
 2. Другий пункт - труднощі, пов'язані з приєднанням до мереж обленерго. Енергопередавальні організації мають деякі технічні обмеження щодо підключення. Зазвичай дуже складно знайти ділянки землі з адекватною вартістю майбутнього підключення до мережі.
 3. Дуже часто іноземні інвестори переймаються тим, що PPA (договір про покупку електроенергії) підписується в Україні тільки для вже побудованих сонячних електростанцій після завершення етапу будівництва. Але потрібно пам'ятати, що український уряд гарантує, що весь обсяг електроенергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії, буде куплений.

У будь-якому випадку, реальний практичний досвід Рентехно показує, що всі ці проблеми можуть бути вирішені. І це підтверджується великою кількістю фотоелектричних станцій, які були побудовані і успішно експлуатуються в Україні протягом останніх 7 років. Незважаючи на всі ризики, ми бачимо, що інтерес до таких проектів з року в рік тільки збільшується. Якщо ви зацікавлені в отриманні більш докладної інформації про український ринок сонячної енергії, ми можемо надати вам додаткові дані і відповісти на ваші запитання. Просто зв'яжіться з нами.


Друкувать
Будівництво промислових сонячних електростанцій
Устаткування для сонячних електростанцій
Інвестиції в сфері поновлюваних джерел енергії

Залишилися питання по призначенню наших послуг?
Залиште нам заявку. Наші фахівці проконсультують Вас

Тема вашого запиту
Замовити дзвінок

^