Логотип Рентехно
Рішення відновлювальної енергетики - Перевищуючи ваші очікування
enuaru

Ідеї для обговорення щодо майбутнього відновлюваної електроенергетики в Україні

Головна » Блог про ВДЕ » Ідеї для обговорення щодо майбутнього відновлюваної електроенергетики в Україні

Ідеї для обговорення щодо майбутнього відновлюваної електроенергетики в Україні

Технічно наявний потенціал енергії Сонця на території України є дуже великим. Наш практичний досвід показує, що при нинішньому рівні технологій і ефективності фотоелектричного обладнання річний питомий коефіцієнт продуктивності сонячних електростанцій в нашій країні може досягти рівня в діапазоні від 1050 до 1350 кВт-год на 1 кВт встановленої потужності сонячних панелей в залежності від місця розташування об'єкта генерації. Це цілком розумний діапазон, щоб стимулювати впровадження нових сонячних електростанцій по всій території України. Ми вважаємо, що поновлювані джерела енергії потенційно можуть покрити близько 50-80% від загального обсягу споживання електроенергії в майбутньому. Звичайно, для досягнення таких значень необхідно виконати багато юридичної та технічної роботи.

Однією з причин переходу до відновлюваних джерел енергії є зниження вартості технологій генерації сонячної енергії. Є багато припущень про те, наскільки питомі капітальні витрати буде зменшено у майбутньому. Кожен з підходів до оцінки має свої власні підстави. Але хто з експертів був правий, ми дізнаємося тільки через багато років. Технології та ринки змінюються дуже швидко, а з ними і застарівають будь-які прогнози. На даний момент наші оцінки витрат у 2030 році на будівництво сонячних електростанцій становлять € 0,75 за 1 Вт для наземних сонячних електростанцій і € 0,70 за ват для дахових сонячних установок. Ми вважаємо, що витрати на дахову сонячну електростанцію в середньому будуть завжди приблизно на € 0,05 за ват нижче, ніж для наземних PV систем. Наші прогнозні рівні витрат наведені для сонячних електростанцій потужністю від 100 кВт до 1 МВт. Чи праві ми в своїх оцінках? Побачимо через кілька років, а поки це просто поточний прогноз.

У масштабах країни важливо використовувати земельний фонд найкращим чином. Але ми не впевнені, що краще застосування - це вироблення електроенергії. Але дуже часто даху будівель стоять без діла. Цікаве питання, чи зможемо ми покрити наші потреби в електроенергії тільки за допомогою вільних дахів, мінімізувавши нецільове використання земельних ділянок? В середньому, типові дахи приватних, житлових будинків, комерційних і бюджетних організацій можна покрити сонячними батареями на 30-50% від загальної поверхні даху. Це пов'язано з технічними обмеженнями кожного окремого даху (складна конфігурація, орієнтація по сторонах світу, наявність об'єктів, що дають затінення, тощо). При цьому, звісно, що не всі дахи будуть покриті сонячними батареями до 2050 року в нашій країні. Ми оцінюємо, що сонячні модулі можуть бути встановлені на 40-50% з них. Чи достатньо цього для країни? Питання поки залишається відкритим.

Сонячна промисловість - це не тільки фотоелектрика. Геліоколектори також є хорошим інструментом для отримання тепла за допомогою сонячної енергії. Проте, існує проблема, як використовувати тепло, що генерується за допомогою колекторів в літній період. Доцільно використовувати сонячні колектори для покриття 70-100% потреби в гарячій воді в літній період і 0-15% в зимовий період. Так що, за оцінками Рентехно, дана технологія не буде такою ж популярною в Україні, як виробництво «сонячної» електрики. Сонячні панелі є і будуть більш популярними через те, що електрика – дуже зручний вид енергії для використання, зберігання і передачі на відстані. Звичайно, сонячні панелі будуть використовуватися частіше в житлових будинках за межами великих міст, де доступна площа даху нижча в перерахуванні на одного мешканця.

Ще одне цікаве питання полягає в тому, чи є перспективи для потенційного використання сонячних панелей для великих промислових підприємств з метою самозабезпечення електроенергією. Необхідно пам'ятати про деякі ключові фактори: вартість традиційної електроенергії, рівень чинного в країні зеленого тарифу, профіль споживання електроенергії для конкретного об'єкта, відстань між генерацією і споживанням енергії. Головна проблема полягає в тому, що робити з сонячної електроенергією у разі, коли споживання буде менше, ніж генерація. В цьому випадку необхідно мати можливість продавати залишки в загальну мережу, яка буде виступати в якості нескінченного акумулятора. Якщо це питання буде регулюватися державою з урахуванням інтересів усіх зацікавлених сторін, ми прогнозуємо великі перспективи для застосування сонячних панелей для потреб власного електроспоживання великих промислових підприємств і не тільки їх. Очевидно, що майбутнє сонячної енергетики буде пов'язано з технологіями власного споживання, і з роками роль державного регулювання за допомогою зелених тарифів або інших інструментів буде зменшуватися.

Поки що український уряд використовує тільки зелений тариф для стимулювання галузі. Але це тимчасовий захід. Ми вважаємо, що необхідно вводити і інші механізми. Перші кроки можуть бути наступними. Наприклад, уряд повинен мінімізувати витрати на технологічне приєднання до мереж або навіть повністю покривати витрати на підключення для об'єктів відновлюваної енергетики та скоротити інші формальні процедури для будь-яких приватних або юридичних осіб, які планують встановити такі системи. З урахуванням постійного скорочення капітальних витрат і розвитку технологій, тільки наявність формальних обмежень і недалекоглядна державна політика можуть уповільнити широке впровадження сонячної енергетики та інших чистих технологій після 2030 року. Поточна мета - збільшення частки поновлюваних джерел енергії в загальному енергетичному балансі України до  21% в 2035 році. Це дуже амбітне і складне завдання. Всім зацікавленим гравцям необхідно починати відкриту дискусію, як цього досягти. Люди, бізнес, уряд, вся наша планета разом зацікавлені в чистому майбутньому. Рентехно пропонує - давайте рухатися вперед в цьому напрямку.


Друкувать
Будівництво промислових сонячних електростанцій
Устаткування для сонячних електростанцій
Інвестиції в сфері поновлюваних джерел енергії

Залишилися питання по призначенню наших послуг?
Залиште нам заявку. Наші фахівці проконсультують Вас

Тема вашого запиту
Замовити дзвінок

^