Логотип Рентехно
Рішення відновлювальної енергетики - Перевищуючи ваші очікування
enuaru

Плавучі сонячні електростанції: переваги та перспективи розвитку

Головна » Блог про ВДЕ » Плавучі сонячні електростанції: переваги та перспективи розвитку

Плавучі сонячні електростанції: переваги та перспективи розвитку

Загальносвітовий ринок плавучих сонячних енергетичних станцій (установок), згідно досліджень Grand View Research, в 2015 году склав $13,8 млн. За прогнозами, тільки за найближчі три роки щорічний приріст продажів складе 50%, і вже через 10 років, до 2025 року, ринок подібного типу сонячних станцій досягне $ 2,7 млрд.

Підвищений попит на сонячні панелі, які можуть розміщуватися на поверхні водоймищ, буде спостерігатися, як мінімум, найближчі 8 років. З одного боку, зростання попиту буде викликаний зацікавленістю з боку острівних держав, що зазнають гострий дефіцит площі - розміщення сонячних електростанцій на воді дозволить їм вирішити питання енергозабезпечення. Крім того, водні сонячні електростанції мають і ще ряд переваг:

  • Природне охолодження - вода буде виконувати роль радіатора, поглинаючи тепло сонячних панелей, що нагріваються при роботі - це, в свою чергу, дозволить істотно знизити втрати генерації електрики.
  • Вода як поверхня з відмінними відбиваючими показниками, значно збільшує кількість відбитої сонячної радіації. Це призводить до зростання сумарної кількості сонячного випромінювання, що отримують сонячні панелі (якщо порівнювати з сонячними станціями, встановленими на аналогічній паралелі, але тільки на землі).

За продуктивністю сонячні електростанції, розміщені на воді, практично рівні станціям, які використовують двовісні трекери для відстеження положення сонця, але при цьому значно дешевше в установці. Але при цьому їх операційне обслуговування обходиться дорожче, ніж аналогічних за потужністю стаціонарних станцій, встановлених на землі.

На думку фахівців, найбільше зростання ринку плавучих сонячних електростанцій (Floatovoltaics) в найближчі 5-10 років буде спостерігатися в Японії, Китаї, Великобританії, Індії та Бразилії. У розвинених країнах (Німеччина, США, Франція) збільшення кількості плаваючих сонячних електростанцій може бути викликано зростанням вартості землі, що відводиться під установку панелей. Крім того, фахівці розглядають як один з найбільш перспективних районів Південно-Східну Азію - наприклад, в 2017 році буде побудована плавуча система сонячних батарей в водосховище Агундянь (Тайвань), передбачається, що на першому етапі система буде виробляти 2,4 млн кВт*год електроенергії на рік.

Лідером у розвитку і використанні технологій плавучих сонячних електрогенеруючих станцій залишиться Японія. Станом на кінець 2015 року 75% всіх експлуатованих плаваючих СЕС доводилося саме на Японію (розподіл потужності плаваючих сонячних станцій представлено на мал.1). Крім того, уряд цієї острівної держава підтримує будівництво ще декількох дуже потужних сонячних станцій такого типу. Висока щільність населення, нестача природних ресурсів і постійне зростання споживання електроенергії - ось головні чинники, які стимулюють розвиток плаваючих панелей в Японії. На сьогоднішній день саме в Японії розташована найбільша плаваюча велика сонячна електростанція з плавучими фотоелектричними модулями, вона розміщена на водосховищі біля дамби Ямакура, її потужність становить 13,7 МВт / год. Вона була здана в експлуатацію на початку 2016 року.

 

Розподіл потужності плаваючих сонячних станцій у світі

Мал. 1. Розподіл потужності плаваючих сонячних станцій у світі

 

На сьогоднішній день сумарна потужність плавучих сонячних станцій становить 50 МВт, але вже протягом 2017 року цей показник може подвоїтися. До факторів, які стримують розвиток плаваючих сонячних ферм, слід віднести два моменти:

  • Корозійні процеси - вода є досить агресивним середовищем, що викликає корозію металевих елементів сонячних панелей. Проблема вирішується за рахунок використання високоміцних і недорогих у виробництві пластиків, а також надійної ізоляції струмоведучих кабелів.
  • Нестабільність водної поверхні - навіть невеликий шторм здатний завдати великої шкоди плавучої електростанції. Саме цей фактор є стримуючим при розміщенні станцій на прилеглих до островів морських просторах. Тому основні місця для розміщення станцій подібного типу - водосховища, водоочисні споруди і дамби.

Перспективним виглядає розміщення плавучих сонячних електростанцій на водоймах в посушливих районах - з одного боку, вони знижують швидкість випаровування вологи, з іншого боку, блокуючи сонячне світло, гальмують розвиток водоростей, підтримуючи чистоту води. Одним з найбільш перспективним районів в цьому плані є центральні штати в США, в яких необхідно вирішити питання дефіциту води. В Індії та країнах Південно-Східної Азії перспективним виглядає розміщення сонячних установок уздовж берегів каналів.

Основними виробниками сонячних панелей і обладнання, необхідного для монтажу плавучих сонячних станцій, є компанії Trina Solar, Wuxi Suntech Power Co., Ltd., Kyocera Corporation і Yingli Solar При цьому безсумнівним дилером є японська Kyocera Corporation, що має широку мережу представництв по всьому світу, вона веде активні науково-дослідні розробки для розвитку цього сегмента сонячної електрогенерації.


Друкувать
Будівництво промислових сонячних електростанцій
Устаткування для сонячних електростанцій
Інвестиції в сфері поновлюваних джерел енергії

Залишилися питання по призначенню наших послуг?
Залиште нам заявку. Наші фахівці проконсультують Вас

Тема вашого запиту
Замовити дзвінок

^