Головна   Сонячна енергетика   Мережеві сонячні електростанції   "Зелений" тариф для бізнесу

"Зелений" тариф для комерційних сонячних електростанцій 

В даний час в Україні склалося досить сприятливе правове поле для розвитку сонячної енергетики - діє відносно великий «зелений» тариф, що гарантований державою до 1 січня 2030 року. Закон про «зелений» тариф (Закон України "Про електроенергетику") є дієвим механізмом, що стимулює залучення інвестицій в технології використання поновлюваних джерел енергії. Держава гарантує, що весь обсяг виробленої електроенергії з відновлюваних джерел буде викуплений за «зеленим» тарифом. При цьому розрахунки за електроенергію проводяться в першу чергу з тими виробниками, які використовують альтернативні (відновлювані) джерела енергії.

Компанія Рентехно має великий практичний досвід проектування та будівництва комерційних сонячних електростанцій як наземного, так і дахового розташування. Більш детально з нашим досвідом щодо промислових сонячних електростанцій ви можете ознайомитися за цим посиланням.

Електроенергія купується Оптовим ринком електроенергії України в особі державного підприємства «Енергоринок». Оплата за «зеленим» тарифом передбачає місцеву складову, тобто проекти у своєму складі повинні мати визначену законом частку вартості послуг і матеріалів українського походження. Закон дозволяє встановлювати «зелений» тариф для окремих пускових комплексів і черг електростанцій на поновлюваних джерелах. Держава гарантує інвестору незмінність стимулюючих заходів, у порівнянні з діючими на момент введення в експлуатацію об'єкта відновлюваної енергетики.

Порядок отримання зеленого тарифу

Ключові зміни щодо "зеленого" тарифу для сонячних електростанцій в Україні з 2015 року

1. Ставка «зеленого» тарифу для сонячних електростанцій промислового призначення: побудованих в 2016 р. — 0,16 євро за кВт-г; побудованих в 2017-2019 роках — 0,15 євро за кВт-г.

2. «Зелений» тариф для дахових сонячних електростанцій складає: побудованих в 2016 році — 0,172 євро за кВт-г; побудованих в 2017-2019 роках — 0,163 євро за кВт-г.

3. Скасовано обов'язкову вимогу щодо «місцевої складової» при будівництві сонячних електростанцій.

4. Встановлена надбавка до «зеленого» тарифу при використанні «місцевої складової», в розмірі 5% або 10% у випадку використання в проекті 30% або 50% українських комплектуючих, відповідно.

5. «Зелений» тариф тепер прив'язано до курсу валют EUR/UAH як для промислових, так і для приватних сонячних електростанцій.

6. Максимальна потужність сонячних електростанцій для приватних домогосподарств для отримання «зеленого» тарифу збільшена до 30 кВт.